Get Adobe Flash player

polskienglishdeutsch

strona główna     aktualności

aktualności

Grudzień 2010
Przyjaciel Fundacji Iskierka

Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. otrzymało statuetkę -"Przyjaciel Fundacji" z Fundacji ISKIERKA.

Fundacja działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Corocznie organizowane są koncerty mające przełamywać stereotypy i oswajać dzieci oraz rodziców z chorobą. Odbywają się w eleganckich miejscach, jak Opera Śląska czy chorzowski Teatr Rozrywki, gromadząc zwykle komplety publiczności i zbierając entuzjastyczne recenzje. Podczas koncertów wręczane są statuetki - "Przyjaciel Fundacji Iskierka".

Grudzień 2010
VII Edycja "BCC dzieciom"

Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. przyłączyło się do akcji charytatywnej VII edycji "BCC DZIECIOM" zorganizowanej przez Lożę Katowicką Business Centre Club. Głównym celem akcji charytatywnej BCC jest promocja działalności obywatelskiej firm, ich właścicieli, menedżerów; zachęcanie wszystkich śląskich przedsiębiorców do zaangażowania w pomoc społeczną oraz pokazanie, czym w praktyce jest odpowiedzialność i solidarność społeczna.

VII edycja "BCC Dzieciom" miała swój finał 10 grudnia br. w hali Expo Silesia w Sosnowcu. Podopieczni z domów dziecka województwa śląskiego otrzymali paczki świąteczne z niemal 100 firm i instytucji. "PROINSTAL" przygotował kalendarz na rok 2011, którego współautorami są dzieci z zabrzańskiego Domu Dziecka przy ul. Park Hutniczy 15.

Listopad 2010
Statuetka "Serce za serce"

5 listopada 2010 r. Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. otrzymało Statuetkę "Serce za serce" autorstwa prof. Bronisława Chromego za wieloletnie wspieranie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.
Statuetka została wręczona podczas XIX Koncertu "Serce za serce" w 25 rocznicę pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca, dokonanego 5 listopada 1985 r. pod kierunkiem prof. Zbigniewa Religi w Śląskim Centrum Chorób Serca (wówczas Wojewódzki Ośrodek Kardiologii) w Zabrzu.

Koncert odbył się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu a gwiazdą wieczoru byli artyści sceny operowej: solista mediolańskiej La Scali – Aleksander Teliga, Małgorzata Długosz, Svetlana Kalinichenko, Maciej Komandera, soliści baletu Opery Śląskiej w Bytomiu, studenci Fabryki Gwiazd – Prywatnej Szkoły Operowej A. Teligi oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.Galę objęli patronatem honorowym: Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Zabrze.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii corocznie organizuje uroczysty koncert "Serce za serce", w trakcie którego 5 laureatom przyznawane są statuetki.

Na łamach miesięcznika EUROPERSPEKTYWY, wydanie 51-52, ukazała się rozmowa z Adamem Kołodziejskim, Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Projektowo Wdrożeniowego PROINSTAL Sp. z o.o. p.t. "SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNI".

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Sierpień 2010
Diament do statuetki Cezara Śląskiego Biznesu

W sierpniu 2010 r. Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. oraz Prezes Zarządu mgr inż. Adam Kołodziejski otrzymali "Diament" do "Statuetki "Cezara Śląskiego Biznesu" przyznany przez Business Centre Club.

XV Śląska Gala BCC, na której wręczono "Cezary Śląskiego Biznesu" oraz "Diamenty" do Statuetek, miała miejsce na Zameczku Myśliwskim w Promnicach, 29 sierpnia 2010 r. Gośćmi Gali byli wybitni przedsiębiorcy z regionu Śląska, artyści, dziennikarze, politycy oraz przedstawiciele wielu organizacji gospodarczych.

Firmy, które wcześniej otrzymały "Cezara Śląskiego Biznesu" i utrzymały bądź wzmocniły swoją pozycję na rynku zostały uhonorowane "Diamentem".

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z Prezesem Przedsiębiorstwa Projektowo Wdrożeniowego "PROINSTAL" Sp. z o.o. mgr inż. Adamem Kołodziejskim. Wywiad zamieszczony został na łamach miesięcznika EUROPERSPEKTYWY, rok V, numer 8.9.2010, wydanie nr 48.49.

Sierpień 2010
Złota Odznaka Honorowa

W sierpniu 2010 r. Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. decyzją Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego, na wniosek Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, uhonorowane zostało "Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego".

Wręczenie Odznaki nastąpiło na Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach dnia 4 września 2010 r. na zamku w Toszku.

Odznaka przyznawana jest firmom, które całokształtem swojej działalności oraz realizacją działań na terenie województwa śląskiego przyczyniły się do jego gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju.

Luty 2010
Rekomendacja Business Centre Club

W lutym 2010 r. Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. ponownie otrzymało Rekomendację Business Centre Club. Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. jest członkiem Business Centre Club organizacji przedsiębiorców założonej w 1991 r., do której zostało zaproszone, jako firma rzetelna i wiarygodna, przestrzegająca zasad etyki kupieckiej, akceptująca zasady kodeksu honorowego.

Luty 2010
Wielki Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego

W lutym 2010 r. Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. otrzymało podziękowania za aktywny udział w aukcji podczas Wielkiego Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, przyznane przez Fundację ISKIERKA.

Dochody z Wielkiego Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego na rzecz dzieci z chorobą nowotworową zostały przekazane Fundacji ISKIERKA. Celem zbiórki był zakup pomp infuzyjnych dla trzech oddziałów onkologicznych dla dzieci w Katowicach, Zabrzu i Chorzowie wspieranych przez Fundację ISKIERKA.

Luty 2010
Uhonorowanie darczyńców

W lutym 2010 r. Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie podziękował i uhonorował swoich darczyńców statuetkami w kształcie serca i pamiątkowymi dyplomami uznania. Podziękowania wraz z Dyrektorem Szpitala Józefem Kurek wręczał Prezydent Paweł Silbert.

Darowizna finansowa przekazana przez Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe "PROINSTAL" Sp. z o.o. została przeznaczona na zakup aparatu USG dla Oddziału Urologii.


„Wzrost konkurencyjności Przedsiębiorstwa Projektowo Wdrożeniowego PROINSTAL Sp. z o. o. poprzez zakup nowej linii technologicznej do produkcji kanałów wentylacyjnych”